پروژه تشخیص و جدا کردن سطر از تصویر در سی شارپ

0
200
جداکردن سطرهای متن

پروژه تشخیص سطر نوشته از عکس در سی شارپ

یکی از تکتولوژی های جدید استفاده از فن آوری OCR که مخفف Optical Character Reader می باشد.  این تکنولوژی به شما این امکان را می‌دهد تا صفحات حاوی متنی که اسکن کرده‌اید را از فرمت عکس به متن تبدیل کنید. در این پست پروژه ای از سری پروژه های سی شارپ تهیه شده است که حدوداً به افرادی که به دنبال استفاده از فن آوری OCR می باشند کمک می کند تا بتوانند در پروژه های خود از این کدها استفاده نمایند.

مهمترین ویژگی ابن برنامه تشخیص زبان فارسی در نوشته ها می باشد

در این پروژه خط های نوشته شده در تصویر حاوی متن را تشخیص داده و آن را جدا می کند . برنامه سی شارپ رنگ ها را تشخیص داده و به صورت افقی آن را جدا می کند.

پروژه به این صورت کار می کند که ابتدا برنامه را اجرا می کنید. بعد از اجرای برنامه، بر روی کلید  انتخاب تصویر کلیم کنید:

جدا کردن متن از تصویربعد تصویر خود را انتخاب کنید:

جداکردن سطرهای متن

با انتخاب تصویر، عکس انتخاب شده در pictureBox نمایش داده می شود.

با کلیک بر روی دکمه پردازش و ذخیره، سطرهای متن تصویر توسط برنامه تشخیص داده شده و به صورت هر سطر جداگانه در فولدری که مشخص کرده اید ذخیره می شود.

تبدیل به متن در سی شارپ

 

در مسیری که جهت ذخیره فایل مشخص کرده اید فایل های جدا شده و ایجاد شده توسط برنامه، ذخیره شده که خروجی برنامه به صورت زیر می باشد:

خروجی تبدیل به متن

این برنامه تست شده و با دقت بالا سطرهای نوشته تصویر را تشخیص می دهد. سورس این پروژه را می توانید دریافت کنید و علاوه بر یادگیری روش این کار، کدهای برنامه را به دلخواه خود تغییر داده و در پروژه های خود استفاده کنید.

برای خرید و دانلود آن از طریق لینک زیر اقدام نمایید. لینک دانلود به محض پرداخت فعال خواهد شد.

راهنمایی
در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از روش های زیر با ما در ارتباط باشید: از طریق آیدی تلگرام mihanproject@ از طریق نظرات سایت از طریق ایمیل mihanproject2@gmail.com از طریق پیامک به شماره : ۰۹۲۲۶۰۴۲۶۰۶

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید