تبدیل فایل متنی به اکسل در سی شارپ

0
153
برنامه تبدیل متن به اکسل

تبدیل text به Excel:

گاهی اوقات نیاز داریم که حجمی از داده های متنی را به اکسل تبدیل کنیم. تا بتوانیم بر روی داده ها مدیریت کرده و متناسب با انتظار خود از داده ها استفاده کنیم. در این پست پروژه ای از سری پروژه های زبان محبوب سی شارپ برای شما آماده شده است. عملیاتی که در این پروژه صورت می پذیرد خواندن فایل متنی text و تبدیل به فایل اکسل و ذخیره فایل با نام دلخواه می باشد. کار با این برنامه بسیار راحت است فقط لازم است بعد از اجرای برنامه بر روی دکمه خواندن/تبدیل/ذخیره کلیک کرده تا پنجره انتخاب فایل متنی باز شود. بعد از انتخاب فایل، برنامه به صورت خودکار تمامی سطرهای فایل متنی را خوانده و به همان ترتیب در فایل اکسل ذخیره می کند. در مرحله بعد پنجره ای باز می شود که شما باید نام دلخواهی برای فایل اکسل انتخاب و مسیر ذخیره فایل اکسل را مشخص کنید. مراحل به صورت تصویری به این صورت می باشد.

برنامه تبدیل متن به اکسل لازم به ذکر است که در پنجره ای که برای وارد کردن مسیر و نام دلخواه باز می شود، وارد کردن نام فایل کفایت می کند و نیازی به وارد کردن پسوند اکسل نمی باشد. برنامه به صورت خودکار فایل را از نوع اکسل XLSX ذخیره می نماید. این برنامه تست شده و بدون هیچ گونه مشکلی تبدیل داده ها را انجام می دهد.

همانگونه که بیان شد این برنامه فایل متنی را باز می کند و به ترتیب سطرها را خوانده و به همان ترتیب در فایل اکسل ذخیره می کند . اگر در فایل متنی text در یک سطر بعد از هر کلمه کلید tab را استفاده کنید هر کلمه در آن سطر در یک ستون از اکسل قرار می گیرد. مانند شکل زیر:

پروژه تبدیل متن به اکسل

این پروژه به همراه سورس آن ارائه شده است. علاقه مندانی که می خواهند در این برنامه تغییراتی بدهند و یا در پروژه های خود از این برنامه استفاده کنند می توانند از سورس برنامه استفاده کنند

برای خرید و دانلود آن از طریق لینک زیر اقدام نمایید. لینک دانلود به محض پرداخت فعال خواهد شد.

راهنمایی
در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از روش های زیر با ما در ارتباط باشید: از طریق آیدی تلگرام mihanproject@ از طریق نظرات سایت از طریق ایمیل mihanproject2@gmail.com از طریق پیامک به شماره : ۰۹۲۲۶۰۴۲۶۰۶

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید