پروژه سامانه مدیریت تاکسی

0
975
فرم مشخصات رانندگان با asp

در این پست، پروژه ای تحت وب به زبان ASP.NET CORE تهیه شده است. این پروژه، سامانه مدیریت تاکسی می باشد که از زبان های برنامه نویسی HTML, CSS,JS  نیز در آن استفاده شده است. همچنین از کدهای BootStrap برای رسپانسیو شدن صفحات نیز بکار رفته است. همچنین دیتابیس این پروژه با sql server نوشته شده است.

ASP.NET Core یک فریمورک Open Source (مجانی) و Cross Platform (چندسکویی) است که توسط شرکت مایکروسافت معرفی شده و برای ایجاد انواع اپلیکشن های تحت وب ، تحت ویندوز و اپلیکشن های موبایل و … می توان از آن استفاده نمود.

در سامانه مدیریت تاکسی نیز از این فریمورک استفاده شده و شامل فرم هایی برای ثبت مشخصات تاکسی ها، رانندگان، حسابداری و ارسال پیام می باشد.

اولین فرم، فرم ورود می باشد که در این فرم از نام کاربری و رمز عبور و کد امنیتی استفاده شده است .

پروژه aspصفحه داشبورد این نرم افزار، به صورت خودکار، محاسبات را انجام داده و گزارش مختصری از دیتابیس ارائه می دهد. در این گزارش، تعداد رانندگان، تعداد تاکسی ها، میانگین عمر تاکسی ها، میانگین عمر رانندگان، مبلغ وصولی و بدهی رانندگان نمایش داده می شود. این محاسبات به صورت لحظه ای، با ورود به این صفحه صورت می گیرد.

پروژه های asp core

با کلیک بر روی مدیریت رانندگان، فرمی باز می شود شامل لیستی از مشخصات رانندگانی که قبلاً ثبت نموده اید. در این فرم می توانید بر حسب ستون های جدول، مرتب سازی را با دابل کلیک کردن بر ستون مورد نظر انجام دهید. همچنین با استفاده از جتسجوی پیشرفته می توانید اطلاعات مورد نظر خود را بیابید.

فرم مشخصات رانندگان

در ستون عملیات، آیکن های مشاهده مشخصات، ویرایش، مشخصات تاکسی و چاپ گزارش درج شده، که به راحتی می توانید با کلیک بر روی این آیکن ها، به فرم های مورد نظر دست یابید. نکته قوت این فرم این است که در یک فرم به تمامی جزئیات دسترسی دارید.

فرم مشاهده مشخصات راننده

فرم زیر ویرایش مشخصات رانندگان می باشد که می توانید مشخصات را به راحتی ویرایش کنید.

ویرایش مشخصات راننده

فرم زیر صدور گزارش و چاپ مشخصات راننده می باشد.

چاپ مشخصات راننده

منوی بعدی، مدیریت تاکسی می باشد. در این فرم همانند فرم قبل، مشخصات تاکسی ها نمایش داده می شود. در این نیز تمامی امکانات فرم مدیریت رانندگان، شامل مرتب سازی، جستجوی پیشرفته، ویرایش، مشاهده و گزارش تاکسی ها وجود دارد. و به راحتی می توانید استفاده کنید.

فرم مشخصات تاکسی در asp

فرم زیر مشخصات تاکسی ها نمایش داده می شود.

فرم نمایش مشخصات تاکسی در asp

در فرم زیر نیز می توان مشخصات تاکسی ها را ویرایش نمود.

فرم مشخصات ویرایش تاکسی در asp

در منوی حسابداری، دارای فرم های ثبت واریزی- تمدید پروانه و ارسال پیامک می باشد.

با باز کردن فرم ثبت واریزی – تمدید پروانه، مشخصات رانندگان به همراه کد تاکسی نمایش داده می شود. در ستون های این فرم می توان ثبت پرداختی ها، تمدید پروانه و چاپ صورت حساب را انجام داد.

فرم تمدید پروانه با asp

با وارد شدن در فرم زیر میزان بدهی قبلی راننده نمایش داده می شود . در این فرم، میزان پرداختی ثبت می شود و نرم افزار مبلغ پرداختی را از بدهی به صورت خودکار محاسبه می نماید.

در این فرم هزینه پروانه ثبت می شود و در صورت پرداختی، مبلغ آن نیز ثبت می گردد. همچنین در این فرم تاریخ اعتبار پروانه مشخص می شود.

فرم زیر، صدور و چاپ صورتحساب که شامل تمامی واریزی ها و بدهی ها می باشد.

در فرم زیر می توانید به رانندگانی که اعتبار پروانه آنها به اتمام می رسد، پیامک ارسال نمود. ساختار پیامک به گونه ای طراحی شده که با کلیک بر روی آیکن ارسال پیامک، پیامی ارسال می شود که نام فرد به همراه تاریخ  انقضا از دیتابیس خوانده و به تلفن همراهی که قبلاً ثبت شده، ارسال می شود. در این فرم لست افرادی نمایش داده می شود که تاریخ انقضاء پروانه کمتر از یک ماه می باشد.

این پروژه را می توانید بر روی سرورهای ویندوزی و هاست های ویندوزی به راحتی اجرا کنید.از کدهای امنیتی برای جلوگیری از هک شدن برنامه استفاده شده است. همانطور که گفته شد برای رسپانسیو شدن برنامه از کدهای bootsrtap استفاده شده است. ( طراحی ریسپانسیو (Responsive Design) یا واکنشگرا مربوط به تغییر ظاهر صفحات سایت متناسب با سایز مرورگر کاربران است. یعنی ظاهر وب‌سایت در تمام دستگاه‌هایی که کاربر با آن از سایت دیدن می‌کند (مثل موبایل، تبلت، لپتاپ و..)، مناسب باشد.در واقع واکنش‌گرایی، یک تکنولوژی است که طراحی صفحه با توجه به سایز مرورگر به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند).

این برنامه تست شده و در هاست ویندوزی مورد استفاده قرار گرفته است. سورس این برنامه در اختیار شما قرار می گیرد. و شما می توانید به دلخواه خود، کدهای برنامه را تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید سامانه مدیریت تاکسی را برای مدیریت کارکنان، شرکت ها و یا آژانس ها تعریف نمایید.

برای خرید و دانلود آنلاین این پروژه از لینک زیر استفاده کنید. رمز فایل فشرده در صفحه دانلود موجود می باشد.

راهنمایی
در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از طریق دایرکت اینستاگرام به آیدی full_coding@  آیدی تلگرام mihanproject@ و یا از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید