پروژه ساخت چارت در سی شارپ

0
1969
چارت در سی شارپ

ساخت چارت برای نمایش گرافیکی آمار باعث درک بهتر کاربر پسند می باشد. در چارت، آمار بر اساس درصدی از کل، محاسبه و نمایش داده می شود. و این موضوع باعث می شود تا قابل فهم بودن آمارها بسیار بهتر و کارآمدتر شود.

به همین منظور در برنامه هایی که لازم است خروجی برنامه، آمارهایی را ارائه دهد، بهتر است از چارت استفاده شود.

امروز پروژه ای ساده تهیه شده که بر اساس ورودی هایی که کاربر وارد می کند چارت را به صورت ۳۶۰ درجه طراحی و نمایش می دهد.

این پروژه از سری پروژه های سی شارپ می باشد. و می توانید آن را به تنهایی و یا در پروژه ها و نرم افزارهای خود استفاده کنید.

این پروژه از دو طرح مختلف تشکیل شده است. که شامل موارد زیر می باشد:

همانگونه که در تصویر زیر می بینید، در اینجا کاربر با ورود داده ها در تکست باکس های مربوطه و کلیک بر روی دکمه ساخت چارت، می تواند چارت طراحی را در سمت راست مشاهده نماید. در این چارت بر اساس رنگ هایی که در کنار تکست باکس ها وجود دارد، داده ها نمایش داده می شود.

چارت در سی شارپ

حالت زیر شبیه به حالت قبل می باشد با این تفاوت که ورودی ها از طریق لیست باکس توسط کاربر وارد شده و طبق آن چارت در سمت پایین فرم ساخت و نمایش داده می شود.ضمناً مقدار ورودی ها از طریق لیست باکس به تعداد ۶ آیتم می باشد، که در صورتی که بیش از ۶ آیتم وارد شود. برنامه خطا می داده و اجرا نمی شود.

پروژه چارت در سی شارپ

این برنامه با زبان سی شارپ نوشته شده است .

پروژه چارت تست شده و بدون هیچ گونه خطایی قابل اجرا می باشد. علاوه بر استفاده این پروژه به عنوان یک پروژه کامل، می توانید از کدهای این پروژه در برنامه ها و پروژه های خود به راحتی استفاده کنید.

سورس کامل این برنامه را می توانید خریداری و به صورت آنلاین از لینک زیر دریافت نمایید.

 

راهنمایی
در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از طریق آیدی تلگرام mihanproject@ و یا از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید