پروژه مدیریت انبار با سی شارپ

0
14
پروژه انبار با سی شارپ

امروز پروژه مدیریت انبار از سری پروژه های سی شارپ را برای شما مهیا کردیم. پروژه مدیریت انبار و انبارداری به زبان سی شارپ نوشته شده، دیتابیس آن sql server می باشد. گزارش گیری با نرم افزار fast report  انجام شده که قابلیت های بسیار زیادی علاوه بر چاپ  دارد. یعنی در سیستم گزارش گیری می توانید گزارش را بر اساس فرمت های مختلف دریافت نمایید.

در تمام ادارات، شرکت ها، کارخانجات و نهادها بحث انبار و انبارداری در جریان می باشد، با توجه به اهمیت ثبت ورود و خروج کالاها به انبار، در زمان قدیم از روش دستی و ثبت در دفاتر انبار، این عمل انجام می شده است.امروزه برای این منظور از نرم افزارهایی که برای این کار تهیه شده استفاده می شود.

پروژه مدیریت انبار و انبارداری دارای امکانات بسیار است که شامل موارد زیر می باشد:

 • امکان درج کالا
 • امکان ویرایش کالا
 • ورود اطلاعات اول دوره
 • ثبت محل های مصرف
 • صدور و چاپ رسید انبار
 • صدور و چاپ حواله انبار
 • صدور و چاپ برگشت از خرید
 • صدور و چاپ برگشت به انبار
 • صدور و چاپ حواله مزایده
 • ثبت لیست انبارگردانی
 • مغایرت و انتقال به سال بعد
 • ثبت مشخصات مدیران
 • گزارش کاردکس
 • گزارشات آماری
 • گزارشات کالاها
 • چاپ فرم ها
 • پشتبان گیری از داده ها
 • تغییر رمز عبور

در تمامی مراحل ثبت رسید انبار، حواله انبار، برگشت به انبار، برگشت از خرید و حواله مزایده شماره هاب فرم ها به صورت خودکار در فرم نمایش داده شده و بعد از ثبت فرم مربوطه شماره بعدی در محل مربوطه ظاهر می شود.

در تمامی فرم های مذکور، با باز کردن فرم، تاریخ به صورت خودکار بر اساس تاریخ روزانه در تکست باکس های مربوطه ظاهر می شود. و فرم مربوطه با همان تاریخ ثبت می گردد. در صورتی که تاریخ دیگری مد نظر شما باشد، می توانید تاریخ را ویرایش کنید. نکته مهم این است که در صورتی که تاریخ را قبل از تاریخ آخرین فرم ثبت شده تغییر دهید، نرم افزار خطا داده و امکان ثبت برای شما مقدور نخواهد بود. همچنین در صورتی که یکی از آیتم های ماه و روز در تاریخ اشتباه باشد نرم افزار خطای مربوطه را نمایش می دهد.

فرم ثبت کالا:

در این فرم، شما می توانید کالای جدید را ثبت نمایید. با بازشدن فرم، به صورت خودکار شماره کالا به صورت خودکار در تسکت باکس مربوطه در فرم نمایش داده می شود. همچنین کلیه کالاهای ثبت شده در جدول دیتاگریدویو نمایش داده می شود. برای اینکه مطمئن شوید که کالای جدید را قبلاً ثبت نکرده اید، می توانید در قسمت جستجو، بر اساس کد کالاو یا نام کالا، جستجو را انجام دهید.

در صورتی که کالای مورد نظر قبلاً ثبت نشده بود، در پایین فرم، مشخصات کالا را وارد و بر روی کلید ثبت کلیک می کنید. بعد از ثبت کالا، به صورت خودکار کد کالای بعدی در تکست باکس ظاهر می شود و می توانید همین مراحل را تکرار نمایید.

افزودن کالا در نرم افزار انبار

 

فرم ویرایش کالا:

با باز کردن فرم ویرایش کالا، کلیه کالاهایی که تاکنون ثبت نموده اید. در جدول دیتاگریدویو نمایش داده می شود. با کلیک بر روی یکی از کالاهای مورد نظر در جدول، مشخصات کالا در تکست باکس های مربوطه منتقل می شود. در این قسمت می توانید تغییرات خود را اعمال و آن را ذخیره نمایید. همانگونه که در فرم دیده می شود، می توانید کالای مورد نظر را بر اساس کد و یا نام آن جستجو و بعد تغییرات را انجام دهید. لازم به ذکر است فقط در صورتی می توانید کالا را ویرایش کنید که تا آن لحظه، کالای مذکور گردش نداشته باشد. در غیر این صورت کالا قابل ویرایش نمی باشد.

ویرایش کالا در پروژه انبار

 

فرم ورود اطلاعات اول دوره:

در فرم ورود اطلاعات اول دوره، کلیه آیتم ها تست شده و در صورتی که موجودی کالایی وارد نشده باشد، برنامه خطای مربوطه را اعلام کرده و تا رفع خطا، دکمه ثبت فعال نخواهد شد.

در ضمن ورود اطلاعات اول دوره، فقط یکبار مجاز می باشد. و در صورت ورود مجدد موجودی، نرم افزار خطا را نمایش و کلید ثبت نمایش نخواهد داد.

پروؤه ثبت کالا در انبار

 

فرم ثبت و چاپ رسید انبار:

با باز کردن فرم رسید انبار علاوه بر شماره رسید و تاریخ که به صورت خودکار بر تکست باکس های مربوطه ظاهر می شود، کلیه کالاها در قسمت بالای فرم در جدول نمایش داده می شود. در این جدول که می توانید بر اساس نتایج جستجو نیز کالای مدنظر خود را مشاهده نمایید، کالا به همراه موجودی کالا نمایش داده می شود. با کلیک بر روی کالای مورد نظر، مشخصات کالا به همراه موجودی فعلی، در تکست باکس های مربوطه قرار می گیرد. کافی است که با وارد کردن تعداد ورودی، آن را به جدول پایین فرم اضافه نمایید. با اضافه کردن کالا به جدول مذکور، موجودی جدید در جدول قابل مشاهده می باشد. بعد از ورود تمامی کالاهایی که وارد انبار شده، بر روی کلید ثبت رسید انبار کلیک نمایید. بعد از ثبت رسید انبار می توانید آن را چاپ نمایید.

فرم رسید انبار

 

فرم ثبت و چاپ حواله انبار:

عملکرد این فرم همانند فرم رسید انبار می باشد با این تفاوت که در صورتی که تعداد کالای خروجی از انبار، بیشتر از موجودی انبار باشد، نرم افزار خطای آن را اعلام کرده و آن کالا را به جدول اضافه نمی کند. در تمامی مراحل ثبت حواله انبار، موجودی فعلی کالا نمایش داده می شود.

حواله انبار در نزم افزار انبار با سی شارپ

 

فرم ثبت و چاپ برگشت از خرید:

در مواقعی که کالای خریداری شده، به دلایلی قرار است به فروشنده برگشت داده شود، و چون برای این کالا رسید انبار ثبت شده و در موجودی انبار اضافه شده، می توانید از این فرم برای ثبت برگشت آن اقدام نمایید. بدین صورت که در قسمت بالای فرم شماره رسیدی که آن کالا در آن ثبت شده را وارد می نماید. با کیلک بر روی دکمه جستجو، محتویات رسید انبار در جدول بالای فرم ظاهر می شود. با کلیک بر روی کالا یا کالاهایی که قرار است برگشت داده شود، به جدول پایین فرم اضافه شده و با کلیک بر روی دکمه ثبت، عملیات برگشت از خرید ثبت می شود. در این مرحله تعداد کالای برگشت خورده به صورت خودکار از موجودی کلی کالا کسر می شود. همچنین در گزارشات کاردکس نیز نوع فرم به عنوان برگشت از خرید ثبت می شود تا علت خروج کالا مشخص شود. لازم به ذکر است که اعتبارسنجی در این فرم به این صورت می باشد که در هنگام جستجو بر روی رسید انبار، در صورتی که قبلا برای رسید انبار مورد نظر، برگشت از خرید ثبت شده باشد، برنامه خطا داده و علت آن را به کاربر اعلام می نماید.

فرم برگشت از خرید انبار

 

فرم ثبت و چاپ برگشت کالا به انبار:

عملکرد این فرم مشابه فرم برگشت از خرید می باشد با این تفاوت که در اینجا، به دلیل برگشت کالا که قبلا از انبار خارج شده، می بایست فرم حواله انبار را جستجو و کالا یا کالاهایی که از آن فرم برگشت داده شده را ثبت نمود. با ثبت این فرم، کالای مذکور به موجودی انبار اضافه خواهد شد. بعد از ثبت برگشت از انبار، می توانید آن را چاپ کنید.

فرم ثبت انبارگردانی :

در این فرم اطلاعات لیست برداری شده از انبارگردانی آخر سال ثبت می شود. در قسمت سمت چپ فرم روی کلید بارگزاری کالاها کلیک می کنید تا لیست کلیه کالاها در جدول سمت چپ نمایش داده شود.

در ستون مربوط به ورود موجودی لیست برداری شده کلیک کرده و موجودی ها را وارد می کنید. بعد از اتمام این مرحله ، نرم افزار کلیه ورودی ها را مورد بررسی قرار می دهد. و اگر تمامی داده ها وارد شده باشد، کلید ثبت لیست انبارگردانی فعال می شود. و می توانید با کلیک بر روی آن لیست انبارگردانی را ثبت کنید.

انبارگردانی در پروژه انبار

 

فرم مغایرت انبارگردانی:

در این فرم با کلیک بر روی دکمه مشاهده لیست مغایرت، در صورتی که موجودی لیست برداری شده با موجودی کاردکس در نرم افزار مغایرت داشته باشد، در جدول های سمت چپ نمایش داده می شود.

در این جداول، کالاهایی که در انبار کسری دارد در جدول بالایی، و کالاهایی که در انبار اضافه می باشد در جدول پایینی نمایش داده می شود. برای اینکه بتوانید عملیات انبارگردانی را به اتمام برسانید می بایست بر روی کلید بستن دوره و انتقال به سال بعد کلیک کنید. و این در صورتی است که مغایرت نباشد. یعنی اگر مغایرت باشد، برنامه خطا داده و امکان بستن دوره و انتقال به سال بعد وجود ندارد. به همین منظور در صورت وجود مغایرت باید به فرم های مربوطه مراجعه و نسبت به رفع آنها اقدام نمایید. با بستن دوره و انتقال به سال بعد، به صورت خودکار سال بعدی تعریف و به عنوان سال فعال آماده به کار می شود.

لیست مغایرت در نزم افزار انبارداری

گزارشات  شامل گزارشات کاردکس، گزارش کالاها و گزارشات آماری می باشد. که می توانید انواع گزارشات را تهیه نمایید.

گزارش کالا در انبار در سی شارپ

گزارش کاردکس نرم افزار انبار با سی شارپ

گزارشات در پروژه انبارداری در سی شارپ

فرمی برای ورود مشخصات مدیران در این برنامه تهیه شده، که با ورود اسامی مدیران، در تمام گزارشات، اسامی آنها درج خواهد شد.

از دیگر امکانات این پروژه تغییر رمز عبور، پشتیبان گیری از داده ها می باشد.

در این پروژه، کدنویسی بسیار روان و ساده انجام شده تا درک آن برای علاقه مندان آسان باشد.

تمامی قسمت های این برنامه تست شده و بدون هیچ گونه خطایی آماده استفاده می باشد. به همین علت از این برنامه می توانید برای استفاده کاربردی در شرکت ها و ادارات بکار ببرید. همچنین می توانید از کدهای قسمت های مختلف در برنامه های خود استفاده نمایید.

این برنامه با سی شارپ نوشته شده، دیتابیس آن sql server می باشد. و گزارش گیری با برنامه fastRepore تهیه شده است.

در فایلی که بعد از خرید آنلاین در اختیار شما قرار می گیرد شامل سورس کامل برنامه به همراه فایل دیتابیس می باشد.

قیمت این پروژه نسبت به قسمت های مختلف و امکانات پیشرفته، بسیار ناچیز می باشد.

برای دریافت این پروژه می توانید از لینک زیر خرید را انجام داده و به صورت آنلاین آن را دریافت نمایید.

[box type=”download” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

[/box]

[box type=”info” align=”alignright” class=”” width=”100%”]در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از طریق آیدی تلگرام mihanproject@ و یا از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.[/box]

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید