ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پروژه محاسبه شاخص توده بدنی

در این پست یکی دیگر از پروژه های سی شارپ را برای شما آماده کردیم . این پروژه محاسبه شاخص توده بدنی (BMI) می باشد.

بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند که آیا وزن آنها متناسب است یا اینکه دارای کمبود وزن و یا اضافه وزن هستند. این موضوع بسیار مهم است زیرا اضافه وزن و چاقی زیاد باعث بروز بسیاری از بیماری ها می شود که در صورتی که روند چاقی ادامه داشته باشد ممکن است خطرات جبران ناپذیری متوجه آنها شود. به راحتی نمی توان گفت که آیا وزن ما ایده آل است یا نه . به دلیل آنکه وزن باید متناسب با قد باشد . یعنی باید محاسباتی انجام شود تا مقدار اضافه وزن و چاقی متناسب با قد صورت گیرد . برای اینکه بدانیم که آیا وزن ما ایده آل است باید شاخص توده بدنی (BMI) را محاسبه کنیم .

این شاخص ابتدا در سال ۱۹۷۲ میلادی توسط یک مجله علمی مطرح شد و با بررسی های صورت گرفته به عنوان یکی از معتبرترین و بهترین مقیاس اندازه گیری وزن انسان معرفی شد و این باعث گردید در تمام دنیا از این روش برای محاسبه تناسب وزن تمام دنیا استفاده شود.

با دریافت نتایج این محاسبات و اعدادی که به دست می آید سازمان بهداشت جهانی شاخص هایی را اعلام نموده که بر اساس آن شاخص ها می توان کمبود و یا اضافه وزن را تشخیص داد.

اما در صورتی که در نظر داشته باشیم این محاسبات را به صورت دستی انجام دهیم و با شاخص های اعلام شده تطبیق دهیم کاری زمان بر می باشد . به همین منظور برای محاسبه شاخص توده بدنی ، برنامه ای برای این منظور آماده کردیم .

پروژه محاسبه شاخص توده بدنی (BMI) با زبان برنامه نویسی سی شارپ نوشته شده است . در این برنامه با وارد کردن قد و وزن خود، محاسبات انجام گرفته و درصد شاخص برای شما نمایش داده می شود و با درصد بدست آمده مقدار وزن شما بر اساس شاخص اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی نمایش داده می شود.

bmi-2

 

bmi-3

این پروژه کامل و  تست شده است و بدون هیچ گونه مشکلی اجرا می شود . از کدهای این پروژه می توان در برنامه های خود نیز استفاده کنید.

فایل نصبی این پروژه نیز تهیه که به همراه پروژه می باشد که می توانید به راحتی این نرم افزار را روی سیستم خود نصب و از آن استفاده نمایید.

در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از طریق آیدی تلگرام mihanproject@ و یا از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

درباره ی majidz2400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *