ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پروژه مایع ریز هوشمند با آردوینو

برنامه نویسی برد آردوینو UNO R3 جهت اجرای برنامه مایع ریز هوشمند
همانطور که از پیش می دانید برد آردوینو یکی از میکرو کنترلر های محبوب این دوره از جامعه است، که با برنامه نویسی در آن می توان کار های زیادی را انجام داد.
بر اساس این برنامه برد آردوینو با اتصال به فتوسل و ال ای دی و یک پمپ می تواند به عنوان یک مایع ریز هوشمند جهت ریختن صابون مایع به صورت خودکار عمل کند و بنا به درخواست شما این برنامه قابلیت ارتقا به تجهیزات و امکانات دیگر را دارا است.
با تنظیم مقادیر داخل کد ها هنگامی که دست میان نور ال ای دی و فتوسل قرار می گیرد مانع رسیدن نور به فتوسل شده و در این هنگام پمپ در تایم مشخصی شروع به ریختن صابون مایع در دست می کند.
بعد از آپلود این برنامه روی برد باید سریال مانیتور را باز کرده و مقدار عددی هنگامی را که دست خود را جلوی فتوسل گرفته اید و نور کمی به آن می رسد را جایگزین عدد ۶۰۰ در کد ها کنید.
زمانی را که می خواهید پمپ شروع به مایع ریختن کند را جایگزین عدد ۲۰۰۰ کنید . (دقت کنید که هر ۱۰۰۰ واحد مساوی با یک ثانیه است و این قانون فقط در زمان دستور delay و برخی دستور های دیگر کاربرد دارد.).
با توجه به عکس زیر پایه ۶ آردوینو به یک رله ۵ ولتی وصل شده تا بتواند پمپ را به خوبی کنترل کند . (هیچگاه موتور و یا پمپ را مستقیم به آردوینو وصل نکنید زیرا ممکن است توان زیادی از میکروکنترلر بکشد و باعث ریست آن بشود. بهترین کار استفاده از رله ۵ ولتی است.). فتوسل با یک مقاومت ۱۰kΩ به پایه منفی متصل می شود. و لامپ ال ای دی با مقاومت ۲۲۰Ω به پایه مثبت متصل می شود.

arduino

همچنین می توان به جای یک LED از دو یا سه LED استفاده نمود که در این صورت باید مقدار مقاومت کاهش یابد و LED ها موازی بسته شوند.
فتوسل این مدار با اتصال به پایه آنالوگ می تواند جهت تعیین مقدار عمل کند.

تجهیزات مورد نیاز:

برد آردوینو مدل یونو – فتوسل – ال ای دی – مقاومت ۱۰ کیلو اهم – مقاومت ۲۲۰ اهم – رله ۵ ولتی – پمپ – منبع تغذیه

برای خرید و دانلود آنلاین سورس  این پروژه می توانید از لینک زیر اقدام نمایید.

خرید و دانلود پروژه مایع ریز هوشمند آردوینو
RIAL 50,000 – خرید
در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از طریق آیدی تلگرام mihanproject@ و یا از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

درباره ی majidz2400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *