پروژه صندوق قرض الحسنه سی شارپ

18
3897
fund

در این پست یکی از پروژه های سی شارپ تهیه شده است که کاربرد آن زیاد می باشد . این پروژه برای مدیریت و حسابداری داده های مربوط به صندوق قرض الحسنه مورد استفاده قرار می گیرد.

fund_form

این پروژه با استفاده از زبان سی شارپ برنامه نویسی شده ، دیتابیس آن sqlserver و گزارشات آن با استفاده از نرم افزار fastreport آماده شده است. در این پروژه سعی شده به صورت ساده و روان کدنویسی شود تا درک آن برای دانشجویان راحت باشد.

فرم های اصلی این برنامه شامل موارد زیر می باشد:

فرم ورود اطلاعات اعضاء :

در این فرم اطلاعات اعضای صندوق وارد می شود.

member

تعریف حساب :

در این قسمت حساب های بانکی تعریف می شود و می توان فعال و یا غیرفعال بودن حساب را نیز مشخص نمود.

acc

فرم انتقال حساب ها :

در این فرم انتقال می توان انتقال وجه را بین حساب ها انجام داد.

acc_move

فرم ثبت سپرده :

در این فرم سپرده افراد در دیتابیس ثبت می شود.

saving

فرم استرداد سپرده :

در این فرم می توان در صورت انصراف عضو ، مبلغ عضویت را استرداد نمود.

esterrdad

فرم ثبت وام :

در این فرم در صورت پرداخت وام به عضو ، مبلغ وام در این فرم ثبت می شود. در این فرم نیز با کلیک بر روی دکمه مشاهده لیست نوبت ، می توان افرادی را که در لیست نوبت وام قرار دارند مشاهده نمود . با ثبت وام پرداختی ، به صورت خودکار عضو از لیست نوبت حذف می گردد.

vam

انتقال از فایل اکسل :

در این فرم می توان حق عضویت و مبلغ قسط ماهیانه را از طریف فیال اکسل در دیتاگریدویو وارد کرد و در دیتابیس ذخیره نمود. نکته قابل توجه این است که در این فرم قابلیتی ازائه شده که در صورتی که اقساط وام و مبلغ سپرده اعضاء ، نسبت به ماه قبل تغییری نداشته باشد ، به صورت خودکار با کلیک بر روی کلید مربوطه تمامی اقساط و حق عضویت از ماه قبل در ماه جاری کپی و در دفاتر اعمال می شود.

insert_excel

فرم ثبت قسط وام:

در این فرم اقساط وام به صورت دستی ثبت می شود، با جستجو در اعضای صندوق ، به محض پیداکردن عضو مورد نظر ، مشخصات آن به همراه مبلغ سپرده و وام آن در سمت چپ فرم نمایش داده می شود.

ghest

فرم محاسبه امتیاز :

در صورتی که بنا باشد مقدار سود سهام اعضاء در بین همه اعضاء به نسبت تعداد سهام هر عضو تقسیم شود می توان از فرم برای محاسبه امتیاز و محاسبه مقدار سود سهام برای هر سهام استفاده کرد. نحوه کار این فرم به این صورت است که مقدار سود سهام را به صورت روزانه محاسبه و به تعداد سهام افراد در بازه تاریخ های مدنظر محاسبه می کند.

average

ورود اطلاعات هزینه ها :

در این فرم هزینه های انجام شده ثبت می شود که به صورت خودکار در دفاتر حسابداری ثبت و می توان سند حسابداری آن را نیز چاپ کرد.

hazine

علاوه بر فرم های اصلی ، فرم های دیگر این پروژه به شرح زیر می باشد:

فرم ویرایش اطلاعات اعضا، :

در این فرم می توان مشخصات اعضای صندوق را ویرایش نمود.

ویرایش سپرده :

در صورتی که سپرده عضوی اشتباه باشد از این فرم می توان آن را ویرایش نمود و بعد از ویرایش به صورت خودکار در دفاتر حسابداری اعمال می شود.

ویرایش حساب :

در این فرم حسابهای تعریف شده بانکی را ویرایش نمود و همچنین می توان مسدود و یا فعال بودن حساب را تغییر داد.

واریز بانک :

در صورت واریز وجه به حساب های بانکی ، می توان در این فرم آن را وارد نمود.

ویرایش بانک :

در صورت اشتباه شدن واریز  یا برداشت از حساب های بانکی ، می توان در این فرم تغییرات را اعمال نمود که با ثبت تغییرات ، اصلاحات آن به صورت خودکار در دفاتر حسابداری اعمال خواهد شد .

فرم ویرایش اقساط وام :

در این فرم در صورتی که در ثبت پرداخت قسط اشتباهی صورت گرفته باشد می توان نسبت به ویرایش آن اقدام نمود .

فرم ویرایش هزینه ها :

در این فرم می توان در صورتی که هزینه های صورت گرفته اشتباه باشد نسبت به ویرایش آن اقدام نمود.

فرم گزارش هزینه ها :

در این فرم از سندهای ثبت شده در خصوص هزینه های ثبت شده می توان گزارش گیری کرد.

فرم گزارش سپرده و وام :

در این فرم می توان براساس شماره عضویت، نام و نام خانوادگی و کد ملی نسبت به جستجوی عضو مد نظر اقدام نمود که نتیجه گزارش در دیتاگریدویو نمایش داده می شود و گزارش آن توسط نرم افزار fastreport قابل مشاهده خواهد بود .

فرم گزارش کلی از سپرده ها و وام ها :

در این فرم می توان به صورت کلی از تعدادی و یا همه اعضاء ، گزارشی از مانده وام ها و سپرده ها را در دیتاگرید ویو نمایش داد و در نرم افزار مربوطه گزارش آن نمایش داده خواهد شد.

فرم گزارش مانده وام :

در این فرم گزارشی از مانده وام های اعضاء و وام های صفرشده نمایش داده می شود.

فرم گزارش از حساب ها :

در این فرم می توان گزارشات مختلفی از حساب ها ، سودها و مانده حساب ها در بازه های تاریخی دلخواه را به نمایش گذاشت.

فرم ثبت مدیران:

در این فرم اسامی و سمت های مدیران برای درج در انتهای گزارشات استفاده می شود.

فرم تغییر رمز عبور :

در این فرم رمز عبور به نرم افزار را می توان تغییر داد.

یکی از قابلیت های این پروژه این است که با بازکردن برنامه ، لیست افرادی که وام آنها به پایان رسیده به نمایش داده می شود.

امکان پشتیبان گیری از داده ها در فرم اصلی طراحی شده ، به نحوی که می توان به راحتی از داده های دیتابیس پشتیبان تهیه نمود.

در این پروژه که به زبان سی شارپ تهیه شده ، سعی شده کدنویسی به صورت روان و ساده باشد تا درک آن برای دانشجویان آسان باشد . علاوه بر آن توضیحات کدهای این پروژه در فایل pdf آماده شده که به همراه این پروژه می باشد . در این فایل توضیحاتی در خصوص کاربرد کدهای سی شارپ در این برنامه داده شده است.

دیتابیس آن sql server2014  می باشد.

گزارش گیری با استفاده از نرم افزار گزارش گیری fastreport تهیه شده که دارای سرعت بالایی نسبت به نرم افزارهای دیگر گزارش گیری می باشد در این نرم افزار، علاوه بر چاپ گرفتن از گزارش ، خروجی های مختلفی با فرمت های مختلف مانند اکسل ، pdf و غیره  ، را می توان تهیه نمود.

پروژه مدیریت صندوق قرض الحسنه  تست شده و بدون هیچگونه خطایی می توان از آن استفاده نمود . برای خرید آنلاین و دانلود این پروژه از طریق لینک زیر اقدام کنید.

 

راهنمایی
در صورت بروز هر گونه اشکال و یا سوال می توانید از طریق آیدی تلگرام mihanproject@ و یا از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

18 دیدگاه‌ها

  • با سلام بر روی ویندوز ۱۰ هیچ گونه مشکلی ندارد. لطف کنید از صفحه خطای برنامه عکس بگیرید و ارسال کنید تا بررسی کنیم. عکس ها را می توانید از طریق ایمیل و یا تلگرام به آیدی @mihanproject ارسال کنید.

 1. با سلام ، پروژه ای که خریداری نموده اید از طریق ایمیل برای شما ارسال گردید. موفق باشید

 2. باسلام ووقت بخیر
  بنده برنامه را خریداری کرده ام وپس از پرداخت متاسفانه به لینک دانلود برنامه وصل نشد لطفا راهنمایی بفرمائید. ممنونم

 3. باسلام مجدد ووقت بخیر باتشکر از راهنمایی شما برنامه را دانلود کردم . در هنگام اجرا به یک سری اشکالات برخورد کردم چگونه میتوانم عکسهای گرفته شده از صفحه را برای شما ارسال کنم تا راهنمایی بفرمائید. ممنونم
  باتشکر سید هاشم غفوری یزدی

 4. باسلام مجدد دوستان عزیز برای گزارشات طبق مسیری که در فایل پی دی اف داده شده هیچ فایلی از گزارشات موجود نیست . بنده نرم افزار فاست ریپورت را نصب کرده ام ولی هیچ گزارشی در برنامه صندوق داده نمیشود واشکال عدم موجود بودن را میدهد.
  باتشکر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید