مزیت زبان php

1
10
php

php مخفف عبارت Hypertext PreProcessor می باشد که در سال ۱۹۹۴  شد و بعداً گسترش پیدا کرد. اولین نسخه عمومی آن در اوایل سال ۹۵ ارائه شد و با نام Personal Home Page روانه بازار شد که این نسخه بسیار ساده بود.

زبان برنامه نویسی php یک زبان اسکریپتی سورس باز است که برای طراحی برنامه های تحت وب استفاده می شود که در آن طرف سمت سرور می باشد. سمت سرور بودن به این معناست که صفحات PHP ابتدا توسط سرور پردازش می شود و بعد خروجی در قالب کدهای HTML و جاوا اسکریپت برای مرورگر کاربر ارسال می شود. به عبارت دیگر بر خلاف HTML و یا جاوا اسکریپت وظیفه اجرای صفحات PHP به عهده سرور وب هاست سایت می باشد. زبان برنامه نویسی php نسبت به زبان های دیگر تحت وب دارای مزیت هایی است که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

php یک ابزار سورس باز است که به صورت رایگان در اختیار همه برنامه نویسان قرار گرفته ، به همین دلیل هاست هایی که میزبانی آنها را انجام می دهند بسیار ارزان تر از هاست های دیگر هستند.

php بر روی تمامی پلتفورم های معروف مانند ویندوز، لینوکس و مک قابل اجرا است.

php یک زبان ساخته یافته بوده و یادگیری آن بسیار ساده می باشد.

بدلیل اینکه php یک زبان برنامه نویسی سورس باز می باشد ابزار کار آن نیز سورس باز بوده و استفاده از آنها رایگان هست.

php دارای سرعت بالاتری نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی مانند asp می باشد.

بر خلاف زبان های برنامه نویسی نام متغیرها به حروف های بزرگ و کوچک حساس نیست. همچنین خطوط جدید و فاصله ها نادیده گرفته می شود به جز فاصله هایی که در درون رشته ها قرار داشته باشند.

زبان php در ابتدا به صورت یک زبان مفسری ایجاد شده و به سرعت توسعه یافته که امروزه پرکاربردترین زبان برنامه نویسی می باشد. تعدادی مترجم برای این زبان ایجاد شده است که باعث شده این زبان از مفسرها دور شود.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید