تعریف متغیرها در php

0
3
اعتبار php

زبان برنامه نویسی php یک زبانی است برای طراحی وب توسعه یافته ، اما آن را می توان به عنوان یک زبان عمومی استفاده کرد.کدهای پی‌اچ‌پی توسط یک سرور وب که نرم‌افزار پی‌اچ‌پی بر روی آن نصب باشد، تفسیر می‌شوند. دستورهای این زبان می‌توانند به صورت مستقیم در درون کدهای html قرار بگیرند. پی‌اچ‌پی یک نرم‌افزار آزاد است که با مجوز php انتشار پیدا کرده است. php را می‌توان بر روی اکثر سرورهای وب نصب کرد. همچنین می توان آن را به شکل جداگانه بر روی تقریباً تمامی سیستم‌های عامل و پلت‌فرم‌ها استفاده‌ کرد.

با این مقدمه ابتدا برای یادگیری زبان php به تعریف متغیرها در زبان برنامه نویسی php می پردازیم:

برای استفاده از مقادیر در زبان برنامه نویسی php از متغیرها استفاده می کنیم . در زبان php هنگامی که یک متغیر را تعریف می کنیم می توانیم از آن چندین بار استفاده کنیم . متغیرها در زیان php با علامت “$”که بعد از نام متغیر می آید تعریف می شود.نامی که برای متغیرها در زبان php تعریف می کنیم حساس به حروف بزرگ و کوچک هستند. برای تعریف متغیرها در php باید شرایط زیر را رعایت کنید:

در نام متغیر نباید از از حرف فاصله استفاده کرد.

نام متغیر می تواند شامل حروف a  تا z و A تا Z ، اعداد ۰ تا ۹ و آندرلاین(_) باشد.

نام متغیر می تواند با حروف یا آندرلاین شروع شود ولی با اعداد نمیتواند شروع شود.

به عنوان مثال چند نمونه از متغیر های در زیر را مشاهده می کنید:

 (?php
$Last_Name = “Ahmadi”;
$empty_var = “”;
$eyes = “brown”;
$avge = 42;
?)

همانگونه که در متغیرهای بالا می بینید برای مقدار دهی به متغیرها از علامت مساوی (=) استفاده می کنیم . لازم به ذکر است که برای مقادیر عددی نیازی به علامت “” ( کوتیشن) نیست ، اما در متغیرهای رشته ای باید مقدار را در داخل کوتیشن قرار داد.

برخلاف زبان های برنامه نویسی مثل VB یا ASP.Net در زبان برنامه نویسی  PHP  لازم نیست نوع داده متغیر تعریف شود . هنگامی که متغیر را تعریف می کنیم، در زمان مقدار دهی ، PHP به طور خودکار نوع داده ای را تبدیل کرده و در متغیر ذخیره می کند . برای مثال اگر یک متغیر را تعریف کرده و سپس مقدار یک عدد را به آن نسبت دهید ، PHP  به طور خودکار نوع آن متغیر را عددی تعیین می کند . برای مواردی مثل متن و یا boolean نیز به همین صورت انجام می شود .

موفق باشید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید